Běchovická korunka 2011 květen

5.5.2011 den po sněžení

Dne 4.5.2011 se ve Sportovním areálu Na Korunce konalo druhé kolo Běchovické korunky 2011, ačkoliv mě ještě den předem kontaktovali závodníci z Náchoda, zda se květnové kolo  bude vůbec konat, když v Náchodě zametají sníh….

Nakonec jsme se rozhodli závody uspořádat, středeční počasí a nakonec i účast 80 závodníků nás nakonec přesvědčilo, že to bylo rozhodnutí správné, i když jsme museli konec závodu urychlit, neboť se blížila další dešťová přeháňka, ta nakonec ovlivnila jen konečné vyhlášení vítězů, které jsme museli díky dešti přesunout pod stříšku pergoly nově dostavěné části šaten areálu.

Přes aprílové počasí, se celý závod uskutečnil na suché dráze a výkony všech závodníků se proti předchozímu závodu opět posunuly o další krok dopředu, alespoň to vyvozuji s reakcí trenérů, kteří obklopili pozice u cíle a odtud sledovali výkony svých svěřenců.

Vyvrcholením podvečerního závodu, byl závod juniorů a mužů na 3 km, na start se postavilo 25 závodníků, kteří v našem areálu obkroužili ve velkých skupinách celkem 9 okruhů a bojovalo se úporně až do samotného závěru, nakonec se prosadilo mládí a nejlepších pět tohoto závodu se rekrutovalo z kategorií juniorů A a B a čas 5,01,83 Matěje Pravdy /Novis team/  byl o skoro 10 vteřin lepší než v dubnovém závodě…krom 3 kilometrové tratě Matěj kraloval i v dalších disciplínách a stal se tak pomyslným absolutním vítězem všech tří tratí (333 m/ 0,30,84 a 1 km/ 1,34,09) jen Lukáš Vevera /KSBM Modřany/dokázal s Matějem držet krok a doprovázel ho na druhém místě v každé z disciplín. N druhé straně bych rád zmínil výkon Martina Bohumského/KSBM Modřany/ ročník 2007, který již podruhé v tomto roce zvládl oba závody a v průběžném pořadí kategorie junioři F figuruje na 2.místě.  

Rád bych touto cestou poděkoval i těm, kteří pomáhají s přípravou závodů a to jmenovitě pí.Fajkusové za výborné a krásné perníkové medaile, které vždy obdrží první tři v každé z dětských a mládežnických kategoriích a Daně Štěpánkové za pomoc při vypisování diplomů.

Další závod Běchovické korunky 2011 se uskuteční další první středu měsíce června tzn. 1.6.2011 těšíme se na všechny kdo si přijede zazávodit nebo jen podívat.Více informací naleznete na našich webových stránkách www.sokolbechovice.cz

 

Přeji všem krásný máj a v červnu nashledanou

Sokol Běchovice II.

Tomáš Platil

 

  

 

Kontakt

Areál správce
tel. +420.728 160 138        

Chata správce
tel. +420.602 663 354

NÁMĚTY ...
PŘIPOMÍNKY ...
STÍŽNOSTI ...

Krátké zprávy

Běchovická korunka 2024

Květnová Běchovická korunka 2024 se uskuteční 1.května 2024 od 14,00 hod.