Jste zde: Domácí stránka |
Sokol Běchovice > Sportovní oddíly > In-line > Historické výsledky > 0.ročník Mistrovství ČR v in-line bruslení na silnici 2007

0.ročník Mistrovství ČR v in-line bruslení na silnici 2007

0.ročník „Mistrovství ČR“ v in-line bruslení na silnici 2007

I takhle by se dal nazvat běchovický závod, který se uskutečnil na 333 m dlouhém okruhu kolem tenisových kurtů a malého fotbalového hřiště.
Na startu závodu mnoho z těch, kteří v českém in-line bruslení něco znamenají nechybělo. Samozřejmě, že specialisty na „rovinu“ pořadatel nemohl očekávat, ale i ti by se v budoucnu mohli podobných závodů účastnit. Systém závodu dává možnost několika startů na různých tratích a tím větší možnosti srovnání se soupeři, se kterými se v průběhu sezony člověk setkává jen při závodech jednorázových. Mezinárodní účast obstarali bruslaři z Polska (UKS Orlica). Škoda jen, že se v průběhu závodů rozpršelo a tak první rekordy oválu jsou tím ovlivněny. Kvalita pečené krůty, která se od začátku závodů otáčela na rožni, tím však poznamenána nebyla.
Zatím co v ženách byla účast slabší(4 startující) a vítězství K.Novotné bylo povinností, v mužích startovalo 12 bruslařů a zejména v závodě na 1500m jsme mohli pěkný souboj pozdějších medailistů O.Suchého,P.Hargaše a M.Krejčíka. V juniorech Tomáš Beran a Nikola Kubelková(oba shodně 3 x na druhém místě) na své polské soupeře zatím nestačili, ale za bojovnost je třeba je pochválit. V závodě kadetek se mezi čtveřici polských bruslařek vmáčkla na třetí místo Lenka Záhumenská a v souboji s účastnicí ME juniorů Ewou Kusz naznačila, že by přístí rok mohla na MEJ startovat. Kadety vyhrál Jára Klícha, před Danem Maixnerem, který byl rychlejší jen na 200m. V mini dívkách zvítězila Míša Sejpalová na které je vidět ze již par let bruslí, na třetím místě skončila Milada Došlá (1.místo na 200m) udivující svým rychlým startem. V mini chlapcích svedli vyrovnaný souboj Zdeněk Sejpal (1.místo) s Vojtou Hýblem (2.místo). V kategorii AK 40 startovalo 10 bruslařů, kteří si nic nedarovali. Vysoké nasazení s jakým se prali s nepřízní počasí a se soupeři způsobilo několik pádů, naštěstí bez vážnějších zranění.
Běchovice, dostupné z Černého mostu autobusem jsou velmi dobrým místem nejen pro pořádání závodů, ale i pro bezpečný trénink.