Jste zde: Domácí stránka |
Sokol Běchovice > Sportovní oddíly > In-line > Mistrovství ČR na silničním ovále (v zahraničí známé pod označením ROAD) 2012

220kB

se odehrálo 12.5.2012 v Běchovicích ve sport areálu na Korunce.

Na asfaltovém ovále o délce 333m zde svedlo souboj o titul 6 mistrovských kategorií.

Organizace závodů se ujaly společně oddíly Sokol Běchovice II a Inlinetalent Praha. A protože mi hodnocení provedené organizace nepřísluší, přejdu rovnou na předvedené výkony a výsledky.

Juniorky D - Tereza Pfeiferová (Powerslide.cz) vyhrála naprosto přesvědčivě. Ani na jedné z tratí nenašla přemožitelku. Zvítězila dokonce ve všech rozjížďkách, a tak jsme ji mohli postupně sledovat, jak celkem 5x protnula v cíli pásku jako první.

Junioři D - Jan Přibík (KSBM Praha) svedl v této kategorii už přeci jen vyrovnanější boje. Přesto však i on vyhrál přesvědčivě a ovládl, až na 1000 m, kde rozhodovala až cílová kamera, všechny tratě. Trojice Bohumský (KSBM Praha), Fajkus (KSB Benátky) a Stodola (KSBM Praha) jsou však více než konkurenceschopní, a proto se můžeme na příštím mistrovství v této kategorii těšit na další napínavé souboje.

Juniorky C - Vítězka Tereza Bohumská (KSBM Praha) letos sbírá i velké úspěchy v zahraničí. Proto nebylo tajemstvím, že je favoritkou na titul. Roli favoritky splnila. Tereza má letos skvěle našlápnuto a těšme se na její další především zahraniční výkony. Ve sprintu na 200 m je potřeba vyzdvihnout výkony Magdaleny Stodolové (KSBM Praha) a Milady Došlé (KSB Benátky), které obě dokázaly Terezu v chrono závodě porazit.

Junioři C -  Vítězství v této kategorii si zajistil především výborným bodovacím závodem Jan Hemer (KSBM Praha), kde vyhrál po velkém boji před M. Votrubou (KSBM Praha) a F. Drábkem (KSB Benátky). Jejich závod na 3000 m bodovací byl velmi pěknou podívanou. Jan Hemer si titul pojistil vítězstvím na závěrečné dvoustovce (která se tentokrát díky špatnému počasí jela na závěr dne).

Kadetky - Byli jsme svědky velkých bojů dvou hlavních favoritek Míši Sejpalové (KSB Benátky) a Natálie Poplové (Powerslide.cz). Vítězství nakonec slavila Michaela Sejpalová. Na závěr mohla pořadí ještě změnit dvoustovka. Hned 4 závodnice se srovnaly do 25 setin. Vítězství na 200 m získala Natálie Poplová a musela čekat, zda jí soupeřky svým časem pomůžou v bodové matematice trojboje. Nestalo se tak. Michaela Sejpalová svou dvoustovku zvládla, obsadila v ní druhé místo a celkově tak mohla slavit titul mistryně ČR.

Kadeti - Tato kategorie už poněkolikáté letos přinesla souboj  závodníka Davida Štěpánka (Inlinetalent Praha) se závodníky  KSBM Praha. Nejdramatičtější souboj se odehrál na trati 5000 m bodovacích. V něm sice díky spojenému závodu s juniory B neměli kadeti moc šancí bodovat, ale rozhodně to na dramatičnosti neubralo.

Závod na 5000 m P plný vyhrocených strkanic a šarvátek (jak k tomuto sportu někdy patří) nakonec skončil v kategorii kadetů pořadím  Kryštof Pravda, Štěpánek, Domín, Ceplecha. V závěrečné dvoustovce závodník Ceplecha dokázal ještě trochu potrápit svého soka. Nakonec však po sečtení všech bodů se stal mistrem ČR zaslouženě David Štěpánek (Inlinetalent Praha)

Juniorky B - Zde jsme mohli sledovat dva minisouboje. Ten první o prvenství mezi Terezou Kolesárikovou (KSB Benátky) a Kateřinou Novotnou (BK Náchod), ten druhý o bronz mezi Nikolou Šejgunovou (BZK Praha) a Evou Praibišovou (Inlinetalent Praha). I zde rozhodoval až závěrečný sprint. Bylo jasné, že jak dopadne závod na 200 m chrono, tak se rozdají mistrovské medaile. Nejlepšího času dosáhla Tereza Kolesáriková (KSB Benátky) a stala se tak mistryní ČR před druhou Kateřinou Novotnou. Přímý sprinterský souboj o třetí místo vyhrála Nikola Šejgunová (BZK Praha)

Junioři B - Pro letošní rok další vyrovnaná kategorie, kde se bojuje o každý centimetr na trati a o každou setinku v časomíře. Trojice favoritů Vevera, Pravda (oba KSBM Praha) a Prokop (BK Náchod) svedla opět velké boje. O vyrovnanosti vypovídá i to, že každý z favoritů si připsal po jednom vítězství. Vevera vyhrál bodovačku (což bylo rozhodujícím faktorem celého MČR), Prokop 1500 m a Pravda 200 m. Velmi dobře si v závodě vedl i čtvrtý v konečném pořadí Přemysl Domín (KSBM Praha), který nebyl zdaleka jen do počtu, ale hlavně v bodovacím závodě podal bojovný a velmi dobrý výkon. Nejsilnější a nejpřesvědčivější však  byl nakonec Lukáš Vevera (KSBM Praha) a slavil zaslouženě titul mistra ČR.

Juniorky A - V této kategorii se nemohl udělovat titul mistryně ČR. Toto pravidla dovolují až od minimálního počtu dvou závodnic. Vítězkou této kategorie se tak stala Lenka Záhumenská (BZK Praha), která si alespoň zazávodila společně se seniorkami, kde vyhrála všechny 3. tratě.

Junioři A - Mistrem ČR se stal velký favorit této kategorie, loňský vicemistr Evropy Adam Adlt (TJ Žďár n/S). Soupeři z jeho kategorie zatím bohužel nejsou konkurenceschopni. Na vyrovnanější boje si u Adama musíme počkat, až postoupí do kategorie seniorské.

Seniorky - Absence největších favoritek z minulého roku obhájkyně Sáblíkové a Novotné ovlivnilo atraktivitu této kategorie. Je třeba však trochu na dálku pokárat další ženy českého inline rychlobruslení. Sáblíková a Novotná jsou ledové specialistky a jejich absence se dá pochopit. Ale kde byly Hlůšková, obě Novákové, Klimešová, Šodková a další, když se udělovaly mistrovské medaile. Je to velká škoda. Vítězství si odvezla Jana Hroudová, a to zcela zaslouženě. Soupeřky si letos na MČR nenašly cestu , zřejmě z obav, že se jedná o závody na ovále a za možného deště.

Senioři - Tradiční souboj Krupka (KSBM Praha) vs Suchý (BZK Praha) pro sebe rozhodl díky lepšímu sprintu na 200 m Ondřej Suchý. Ostatní soupeři však nebyli jen do počtu. Na rozdíl od žen se zde sešla kompletní špička:  Filip Adlt (TJ Žďár/S), R.  Kudělásek (Bruslárna.cz), Matěj Pravda - KSBM Praha (opět předvedl vynikající sprint a potvrdil, že je naším současným nejlepším sprinterem). Znalejšího diváka musel potěšit návrat Petra Hargaše (KSB Benátky), několikanásobného mistra republiky z minulých let a jednoho z nejlépe technicky vybavených bruslařů u nás na závodní dráhu. Přejme Petrovi, aby mu jeho elán vydržel. Mistrem ČR v kategorii seniorů se stal Ondřej Suchý (BZK Praha).

Na vítěze čekaly pěkné ceny od hlavního sponzora Cofidis a partnerů ALEA, Powerbar, Talmet, Aaron, LaLorraine (za což jim děkujeme).

Mistři republiky v kategorii senioři převzali mimo poháru a medaile i Hi-fi vež. V juniorských kategoriích pak čekal na dívky dres pro vedoucí závodnici seriálu Wheel on the track.

Bodovalo se do svou seriálů: do středeční Běchoviceké korunky a do seriálu Wheel on the track.

Tímto i srdečně všechny zveme na další Korunky a Wheel on the track závody (další je na pořadí 7.7. ve Žďáru n/Sázavou)

Počet mistrovských titulů není pro letošek zdaleka vyčerpán, čekají nás další boje, ať už na půlmaratonské trati v Táboře (3.6.), anebo na dráze v Benátkách (23.-24.6.)